Home Kultura Marek Krajewski przybywa do Chełma
Marek Krajewski przybywa do Chełma

Marek Krajewski przybywa do Chełma

0

Na spotkanie z autorem osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych tłumaczonych na dwadzieścia języków, Markiem Krajewskim, twórcą kultowych postaci funkcjonariusza wrocławskiej policji Eberhardta Mocka i komisarza Edwarda Popielskiego, zaprasza Chełmska Biblioteka Publiczna. 17 października o godz. 18.00, sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny.

Marek Krajewski, z wykształcenia filolog klasyczny, w 1999 roku zadebiutował powieścią „Śmierć w Breslau”, zapoczątkowując w Polsce modę na kryminały retro. Akcja jego kryminałów rozgrywa się w realiach topograficznych i historycznych Wrocławia, Trójmiasta i Lwowa. Od 2007 roku Krajewski zawodowo trudni się pisarstwem. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojej twórczości. Na cykl o Eberhardzie Mocku składa się aktualnie dziesięć powieści oraz osiem na cykl o Edwardzie Popielskim.

Podczas wieczoru autorskiego będzie okazja kupić książki Marka Krajewskiego, w tym najnowszą powieść z cyklu : „Mock. Golem”. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *