Home Wydarzenia Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka 2018
Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka 2018

Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka 2018

0
0

5 września 2018 roku, w Gospodarstwie Rolnym Agromarina Sp. z o.o. odbędzie się Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w hodowli bydła, produkcji mleka i nie tylko.

Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest:

Teraźniejszość i przyszłość produkcji mleka

Program – Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka:

10.00-10.15 – Przywitanie gości i przedstawienie sponsorów;

10.15-10.50 – „Wykorzystanie nowatorskich technik badania paszy metodą NIR w przygotowaniu TMR” Prof. Igino Andrighetto, Uniwersytet w Padwie (Włochy);

10.55-11.20 – „Keno-m, brakujące ogniwo w kontroli mastitis” mgr. inż. Anna Słania, CID LINES;

11.25-11.50 – „Czy urządzenie udojowe może mieć wpływ na wydajność i zdrowie krów?” mgr. inż. Krzysztof Dembowski, DELAVAL;

11.55-12.20 – „Wpływ nowoczesnego systemu monitoringu SMARTBOW na poprawę dobrostanu bydła” mgr. inż. Grzegorz Krasiński, zootechnik, Instytut Przyrodniczo-Technologiczny w Falentach, ZOETIS;

12.25-12.50 – „Kontrola jakości mleka – to się opłaca” lek. wet. Przemysław Błaszczyk, HIPRA;

12.55-13.20 – „Wpływ żywienia cieliczek na ich wzrost, zdrowie i późniejszą wydajność” mgr inż. Józef Cogiel, TROUW NUTRITION POLSKA;

13.20-14.20 – Obiad;

14.20-15.00 -„Aktualna sytuacja na rynku mleka” dyskusja hodowców i producentów mleka z kilku krajów Europy;

15.00-15.30 – Zajęcia praktyczne z Prof. Igino Andrighetto, bezpośrednie badanie składu paszy w samojezdnym wozie paszowym firmy FARESIN przy użyciu ITPhotonics – poliSPEC (NIR).

Dla hodowców uczestniczących w spotkaniu odbędzie się losowanie jałówki z Gospodarstwa Rolnego Agromarina Sp. z o.o., a także wiele innych nagród ufundowanych przez Sponsorów.

Organizatorem wydarzenia jest dr Rafał Stachura, prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, współwłaściciel gospodarstwa Agromarina. Z kolei spółka Agromarina to duże gospodarstwo rolne, specjalizujące się w produkcji mleka.

Zapraszamy na Lubelskie Spotkanie Producentów Mleka oraz do śledzenia zakładki z wydarzeniami w serwisie Wirtualny Chełm!

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.