Home Kultura Dożynki w gminie Leśniowice
Dożynki w gminie Leśniowice

Dożynki w gminie Leśniowice

0
0

Urząd Gminy Leśniowice wraz z Samorządowym Ośrodkiem Kultury zapraszają serdecznie na tegoroczne Dożynki, które odbędą się 21 sierpnia nad malowniczym zalewem Maczuły.

Święto, które jest ukoronowaniem całorocznego trudu rolników, tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 14 mszą dziękczynną za plony. Po niej nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz najsmaczniejszy chleb wiejski.

Nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie pojawią się lokalne zespoły folkowe, rockowe oraz prezentujące muzykę taneczną. Wystąpią między innymi: Rakołupianki, Kumowianki, Leśniczanki, Lokalsi, zespół Na Dolince, przedszkolaki z Sielca, przebojowe dziewczyny z Mada-Bis. Przeboje zespołu Vox przypomną Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Solaris. Dożynki tradycyjnie już zakończy dyskoteka.

Oprócz strawy duchowej nie zabraknie lokalnych specjałów serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci będą mogły korzystać z dmuchańców i innych atrakcji.
Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęci Państwa do odwiedzenia w tym dniu pięknego zakątka malowniczego wschodu, jakim jest zalew Maczuły w gminie Leśniowice.

Do zobaczenia!
Partnerem wydarzenia są: Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie” oraz Powiat Chełmski. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego.
Zadanie „Kultura i tradycja dostępne dla wszystkich” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.