Home Wydarzenia Marek Jaroszek: Wiosna Biedronia rozwija się w Chełmie
Marek Jaroszek: Wiosna Biedronia rozwija się w Chełmie

Marek Jaroszek: Wiosna Biedronia rozwija się w Chełmie

0
0

Gościem Rozmów Po Chełmsku był Marek Jaroszek, który buduje w Chełmie struktury nowej partii Wiosna Roberta Biedronia. Tomasz Moskal przepytał go dokładnie nie tylko o kwestie polityczne, ale też jego działalność społeczną w Chełmie.

W piątek ukazała się najnowsza rozmowa Tomasza Moskala w ramach serii wywiadów „Rozmowy po Chełmsku”. Cały wywiad można obejrzeć poniżej – gościem piątego odcinka był Marek Jaroszek, działający w partii Wiosna Roberta Biedronia oraz wieloletni Prezes Chełmskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Marek Jaroszek i Wiosna Biedronia


Rozmowę Tomasza Moskala z Markiem Jaroszkiem można obejrzeć również na profilu facebookowym Rozmów po Chełmsku.

Tam tez można śledzić kolejne odcinki programu, ukazujące się w każdy piątek na Facebooku (premiera każdego odcinka odbywa się z kolei w czwartki na telewizyjnym kanale NetSpeed Chełm).

W rozmowie Tomka Moskala z Markiem Jaroszkiem padły takie kwestie jak:

  • budowanie struktur partii Wiosna w Chełmie,
  • podstawy programowe Wiosny,
  • rozdział Państwa od Kościoła, idea świeckiego państwa,
  • działalność Marka Jaroszka w ramach Stowarzyszenia Wspólnota Polska,
  • polityczne doświadczenie Marka Jaroszka,
  • reakcje mieszkańców Chełma na nowe ugrupowanie polityczne.

marek jaroszek wiosna

Wiosna w Chełmie i na Lubelszczyźnie

Wiosna to bardzo młoda partia, której pierwsza konwencja odbywała się raptem 3 lutego na warszawskim Towarze. Jednak zaraz później rozpoczęła się trasa po Polsce, gdzie przedstawieni zostali eksperci oraz regionalni koordynatorzy nowego ugrupowania. Kilka dni temu odbyło się spotkanie sympatyków Wiosny Biedronia w Lublinie. Lider nowej Partii, Robert Biedroń przedstawił mieszkańcom naszego regionu dwoje ekspertów: Karolinę Hamer, ekspertkę ds. polityki społecznej oraz Dariusza Standerskiego i eksperta ds. polityki gospodarczej i społecznej, a także regionalne koordynatorki partii: Monikę Pawłowską odpowiedzialną za Lublin oraz Dianę Sawicką odpowiedzialną za koordynację okręgu Zamość, Chełm, Biała Podlaska.

Nieplanowaną bohaterką konferencji na Lubelszczyźnie była jednak… 90-letnia Maria Pietraszewska, emerytowana nauczycielka z Lublina, która najpierw na konferencji prasowej, a później na spotkaniu zwolenników Wiosny weszła na scenę i zapowiedziała: „panie Robercie, walczyłam jako żołnierka Szarych Szeregów o wolną, demokratyczną, otwartą Polskę. Mam do pana prośbę, w takiej właśnie Polsce chciałabym umrzeć. Niech pan przysięgnie, że pan tak zrobi”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *